The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Stem length | 25 mm |
| Connections | 6,35 mm lugs |
| Maximum intensity | 16 A |
| Drawing no. | 1104 |
| Type of switch | PR12 |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Internal diameter | 46 mm |
| Component manufacturer | BACO |












