The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Nb of contacts | 1 |
| including inverters | 1 |
| Timer type | Electrical |
| Time range | 100 h, 10 h, 10 min, 10 s, 1 h, 1 min, 1 s, 60 min, 60 s, Base 1, Base 6 |
| Timer modes | L, Li |
| Power supply | 110 V, 230 V, 24 Vac, 24 Vdc |
| Maximum intensity | 8 A |
| Fastening method | On track |
| Width | 17,50 mm |
| Height | 90 mm |
| Internal diameter | 60 mm |
| Component manufacturer | CROUZET |










