The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Type of probe | NTC, PTC |
| Nb of contacts | 2 |
| including inverters | 1 |
| including NO | 1 |
| Regulator operation | Cold |
| Nb of probes | 1 |
| Delivered probes | Non |
| Compressor | 20 A |
| Lighting | 8 A |
| Alarm | 8 A |
| Options | Defrosting by compressor shutdown, HotKey |
| Ergonomics | To keys |
| Min. temperature | -40 °C |
| Max. temperature | 110 °C |
| Power supply | 230 V |
| Assembly cut-out | 71*29 mm |
| Width | 74 mm |
| Height | 32 mm |
| Internal diameter | 60 mm |
| Max. temperature (use) | 60 °C |
| IP protection | 65 |
| Component manufacturer | DIXELL |
You added DIGITAL REGULATOR FOR NORMAL TEMPERATURE, WITH CYCLIC DEFROST AND CONFIGURABLE SECOND RELAY to your shopping cart.
View cart & checkout




