The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| RPM (50 Hz) | 1300 |
| Power output | 10 W |
| Direction of rotation | Anti-clockwise |
| max. propeller ø (mm) | 250 |
| Sense of air | V (aspirant) |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 40 W |
| Connections | Cable |
| A_0311150_LGCABLE | 2 m |
| Fixing center distance(s) | 290 |
| No. of gears | 1 |
| Minimum temperature (use) | -30 °C |
| Max. temperature (use) | 50 °C |
| IP protection | 42 |
| Component manufacturer | TEDDINGTON |







