| Type of probe | NTC, PTC |
| Nb of contacts | 4 |
| including inverters | 3 |
| including NO | 1 |
| Regulator operation | Cold |
| Nb of probes | 2 |
| Delivered probes | Non |
| Compressor | 8 A |
| Defrosting | 8 A |
| Ventilation | 7 A |
| Alarm | 8 A |
| To | 8A* |
| Options | Buzzer |
| Ergonomics | To keys |
| Min. temperature | -50 °C |
| Max. temperature | 150 °C |
| Power supply | 12 Vac, 12 Vdc, 230 V, 24 Vac |
| Assembly cut-out | 71*29 mm |
| Width | 74 mm |
| Height | 32 mm |
| Internal diameter | 60 mm |
| IP protection | 65 |
| Component manufacturer | DIXELL |