The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Type of probe | Straight stitching, TCJ, Temperature, Thermocouple |
| Probe features | Manche inox ø10*100mm, Ressort de courbure |
| Min. temperature | -50 °C |
| Max. temperature | 300 °C |
| Ø bulb | 3 mm |
| Bulb length | 150 mm |
| Capillary length | 2 m |
| Type of capillary | Téflon / tresse / téflon |
| Nb of threads | 2 |
| Wire color | White, Black |
| Type of equipment | Ovens, Steam ovens |
| Compatibility | FAGOR |











