The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Type of probe | TCJ, Temperature, Thermocouple |
| Max. temperature | 600 °C |
| Ø bulb | 6 mm |
| Bulb length | 100 mm |
| Capillary length | 3 m |
| Type of capillary | Isolé soie de verre |
| Type of equipment | Rotary kiln, Ovens, Ventilated oven |
| Compatibility | TROLUX, GUYON, POLIN, ZANUSSI |











