| Type of probe | PT100, TCJ, TCK |
| Nb of contacts | 2 |
| including NO | 2 |
| Regulator operation | Hot OR Cold |
| Nb of probes | 1 |
| Hot | 5 A |
| Alarm | 2 A |
| Options | Double display, Timer, PID |
| Ergonomics | To keys |
| Power supply | 110 V, 130 V, 230 V |
| Assembly cut-out | 45*45 mm |
| Width | 48 mm |
| Height | 48 mm |
| Internal diameter | 80 mm |
| Minimum temperature (use) | -10 °C |
| Max. temperature (use) | 55 °C |
| IP protection | 65 |
| Type of equipment | Ovens |
| Component manufacturer | CHAUVIN ARNOUX |
| Compatibility | GUYON |