The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Nb of contacts | 1 |
| including NO | 1 |
| Timer type | Electrical |
| M/A order | External contacts|Front keys |
| Time range | 0 to 99 min |
| Start function | YES |
| Stop function | YES |
| Forced march | YES |
| Power supply | 24 Vac, 24 Vdc |
| Maximum intensity | 8 A |
| Fastening method | Recessed |
| Assembly cut-out | 60*60 mm |
| Width | 65 mm |
| Height | 65 mm |
| Internal diameter | 39 mm |
| Type of equipment | Kneaders |
| Component manufacturer | SERSA |
| Compatibility | VMI |










