The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Single or double | Simple |
| Fastening method | Recessed |
| Assembly cut-out | Ø 22 mm |
| Action | Maintained |
| Flush | YES |
| Button range | XB4 |
| Minimum temperature (use) | -40 °C |
| Max. temperature (use) | 70 °C |
| Material | Metal |
| Color | Green |
| Component manufacturer | SCHNEIDER |













