The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Nb of contacts | 2 |
| including NO | 1 |
| including NF | 1 |
| Connections | Screws |
| Maximum intensity | 3 A |
| Fastening method | By body |
| Fixing center distance(s) | 41 |
| Limit switch series | XCKM |
| Actuator type | Roller lever |
| Rotary | YES |
| Abrupt break | YES |
| Entries | 3 entrées M20 |
| Width | 64 mm |
| Height | 64 mm |
| Internal diameter | 30 mm |
| Minimum temperature (use) | -25 °C |
| Max. temperature (use) | 70 °C |
| IP protection | 66 |
| Material | Metal |
| Component manufacturer | SCHNEIDER |
| Compatibility | BERTRAND, PUMA |










