The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| RPM (50 Hz) | 1250 |
| Energy-saving motor | YES |
| Minimum flow (m³/h) | 825 |
| A_0230900_DEBITMAXI | 1175 |
| max. propeller ø (mm) | 300 |
| Sense of air | A (blowing) |
| Nb of blades | 5 |
| Permanent capacitor value (µF) | 0 |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 35 W |
| Connections | Threads |
| Wire/cable length | 330 mm |
| No. of gears | 2 |
| Minimum temperature (use) | -25 °C |
| IP protection | 44 |
| Component manufacturer | EBM |










