The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 1600 W |
| Use resistance | Water bath |
| Form of resistance | Flyer |
| Flange | YES |
| Raised edges | YES |
| Height | 65 mm |
| Ø interior | 178 mm |
| Ø outside | 190 mm |
| Type of equipment | Bain‑Marie |
| Compatibility | AMBASSADE, COLGED, TROLUX, ELETTROBAR, EUROINOX, MBM, ZANUSSI |










