The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Nb of contacts | 2 |
| including inverters | 2 |
| Power supply | 230 V |
| Connections | 6,35 mm lugs |
| Maximum intensity | 16 A |
| Fastening method | Mounting brackets |
| Length | 38 mm |
| Width | 35 mm |
| Height | 49 mm |
| Type of equipment | Dishwashers, Battery washer, Hooded dishwasher, Object washer, Glass washer |
| Component manufacturer | FINDER |
| Compatibility | ANGELO PO, BARTSCHER, BONNET, CAPIC, COLGED, COMENDA, DIHR, TROLUX, ELETTROBAR, ELFRAMO, FAGOR, HOBART, HOONVED, KROMO, LAMBER, MBM, OEM, ROSINOX, THIRODE, ZANUSSI |






