The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Fastening hole | 12 mm |
| Maximum load | 100 kg |
| Bandage | YES |
| Swivel | YES |
| Caster type | Eye wheel |
| Width | 29 mm |
| Height | 160 mm |
| Ø outside | 125 mm |
| Minimum temperature (use) | -10 °C |
| Max. temperature (use) | 40 °C |
| Material | Rubber, Composite |
| Compatibility | TROLUX, ZANUSSI |










