The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Type of probe | PT100, Temperature |
| Probe features | Ressort de courbure |
| Min. temperature | -50 °C |
| Max. temperature | 400 °C |
| Ø bulb | 6 mm |
| Bulb length | 100 mm |
| Capillary length | 3 m |
| Type of capillary | Gainé tresse inox |
| Nb of threads | 3 |
| Wire color | White, Red |
| Type of equipment | Convection oven, Ovens |
| Compatibility | GIORIK, LAINOX |












