The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| RPM (50 Hz) | 2800 |
| Power supply | 230-400 V |
| Power (W) | 1500 W |
| 50 Hz | YES |
| Ø suction | 63 mm |
| Ø discharge | 54 mm |
| Pump model | 1204DX |
| Pump type | Washing pump |
| Flow rate (L/min) | 500 |
| Type of equipment | Dishwashers, Battery washer, Hooded dishwasher, Object washer |
| Component manufacturer | FIR |
| Compatibility | ADLER, COLGED, COMENDA, TROLUX, ELETTROBAR, HOONVED, WINTERHALTER, ZANUSSI |










