The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Fastening method | Screw-on |
| Base dimensions | M10 |
| Minimum height | 140 mm |
| Max. height | 240 mm |
| Adjustable height | YES |
| Ø outside | 45 mm |
| Material | Stainless steel |
| Type of equipment | Bain‑Marie, Deep fryers, Dishwashers, Battery washer, Hooded dishwasher, Object washer |
| Compatibility | TROLUX, ELFRAMO, ZANUSSI |










