The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Fastening method | Screw-on |
| Base dimensions | M10 |
| Tube shape | Round tube |
| Minimum height | 115 mm |
| Max. height | 180 mm |
| Maximum tube dimension (ext) | 60 mm |
| Adjustable height | YES |
| Material | Stainless steel |
| Type of equipment | Ovens |
| Compatibility | CAPLAIN |


