| RPM (50 Hz) | 2700 |
| A_0230900_DEBITMAXI | 318 |
| Power supply | 230 V |
| Power (W) | 35 W |
| Connections | 2,8 mm lugs |
| Length | 172 mm |
| Width | 150 mm |
| Internal diameter | 38 mm |
| Minimum temperature (use) | -20 °C |
| Max. temperature (use) | 70 °C |
| Material | Aluminium |
| Form | Octagon |
| Type of equipment | Fermentation chambers |
| Component manufacturer | NMB |