The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Conical shaft | YES |
| Tree tip | M |
| Specific application | Oven turbine |
| Power supply | 230-400 V, 400 V |
| Power (W) | 300 W |
| Connections | Threads |
| Nb of threads | 8 |
| 50 Hz | YES |
| 60 Hz | YES |
| Fastening method | Smooth hole(s) |
| Fastening hole | 9,50 mm |
| Fixing center distance(s) | 250 |
| No. of gears | 1 |
| Type of equipment | Rotary kiln, Ovens, Ventilated oven |
| Component manufacturer | FIR |
| Compatibility | EUROFOURS, GUYON |








