The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Nb of contacts | 1 |
| including NO | 1 |
| Timer type | Mechanics |
| Time range | 6 min |
| 1/2 moon stem | 6*4,6 mm |
| Flat position | Back to top |
| Connections | Lugs |
| Maximum intensity | 16 A |
| Fastening method | Recessed |
| Fixing center distance(s) | 28,6 |
| Assembly cut-out | 45*45 mm |
| Width | 47 mm |
| Height | 47 mm |
| Internal diameter | 42 mm |
| Type of equipment | Peeler |
| Compatibility | SAMMIC |















