The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| RPM (50 Hz) | 1000 |
| Power output | 550 W |
| Engine mounting | B14 (tapped hole flange) |
| Tree | ø14*40 mm |
| Tree tip | Clavette et M5 |
| Key | Débouchante |
| Power supply | 230-400 V, 400 V |
| Power (W) | 550 W |
| Connections | Cable |
| A_0311150_LGCABLE | 1 m |
| Nb of threads | 7 |
| Fastening hole | 5 mm |
| Nb of poles | 6 |
| No. of gears | 1 |
| Type of equipment | Dough moulders |
| Compatibility | BONGARD, MARCHAND |

