The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.
| Type of probe | NTC, PT100, PT1000, PTC, TCJ, TCK |
| Delivered probes | PTC 1,5 m |
| Ergonomics | Tactile |
| Min. temperature | -100 |
| Max. temperature | 650 |
| Power supply | 230 V |
| Fastening method | Recessed |
| Assembly cut-out | 71*29 mm |
| Width | 75 |
| Height | 33 |
| Internal diameter | 74 |
| Minimum temperature (use) | -5 |
| Max. temperature (use) | 55 |
| IP protection | 65 |
| Component manufacturer | EVCO |






