The website requires your browser to enable cookies in order to login.
Please enable cookies and reload this page.

| Type of probe | NTC, PT1000, PTC |
| Nb of contacts | 1 |
| including NO | 1 |
| Regulator operation | Hot OR Cold |
| Nb of probes | 2 |
| Delivered probes | 1 NTC 1,5 m |
| Hot | 12 |
| Compressor | 12 |
| Ergonomics | Tactile |
| Min. temperature | -55 |
| Max. temperature | 150 |
| Power supply | 230 V |
| Assembly cut-out | 71*29 mm |
| Width | 74 |
| Height | 32 |
| Internal diameter | 60 |
| Minimum temperature (use) | -5 |
| Max. temperature (use) | 55 |
| Type of equipment | Cold cabinet |
| Component manufacturer | ELIWELL |
| Compatibility | CAPIC, ELECTROLUX, ZANUSSI |






